22ste Schelderegatta / Scheldetour tussen de scheepsmastodonten
De Schelderegatta-Scheldetour, wel eens het kleine broertje van de Antwerp Race genoemd, mocht zich dit jaar opnieuw verheugen op mooi weer! De keerzijde is dan wel dat de wind het soms ook wel eens laat afweten.
9u55 aan de Postbrug
Al jaren verzamelen de boten uit de Zeeuwse havens op vrijdagavond in Wemeldinge waar de goody bags met instructies kunnen worden afgehaald. De volgende morgen verzamelen geblazen aan de Postbrug, dit jaar niet voor dag en dauw maar comfortabel om 9u55. Er werd onder begeleiding van Vaete, een RIB die samen met het Race & Rescue Team RYCB de begeleiding verzorgt, de Vlakebrug en de sluis probleemloos gepasseerd. Ondertussen waren de bemanningsleden die met de ingelegde bus vanuit Antwerpen kwamen ook aangekomen en konden op de schepen de voorbereidingen van de wedstrijd beginnen.
Niet inkorten
De startlijn werd uitgelegd ter hoogte van de oude veerhaven van Kruiningen. De deelnemers aan de Scheldetour kregen de eer om 12u40 als eerste te vertrekken. De Elise verbaasde het comité op het startschip met hun tot op de seconde goed getimede start en weg waren ze.
De Schelderegatta zelf met 26 deelnemers schoot de wedstrijd op gang met de CR klasse 5-6 om 13 uur, gevolgd door de CR 3-4 om 13u15 en de CR 1-2 om 13u30. Met een windje rond van 10 knopen had iedereen er zin in. Tegen dat de eersten Waalsoorden voorbij waren zakte de wind echter weg en nam de vrees op een inkorting van de wedsstrijd toe. Gelukkig voor de wedstrijd en voor de deelnemers besliste het wedstrijdcomité olv Dirk De Wolf om niet in te korten. De weerapps voorspelden een aantrekkende wind wat gelukkig ook gebeurde. Iedereen happy, een echte wedstrijd barste los tussen de CR1-2 schepen.
Fotofinish
De foto finish zag A Boen (WSVDO) 2 seconden voor Allegria (RYCB) en 3 seconden voor Pinta 42 (RYCB) over de aankomstlijn komen.
In verbeterde tijd won in CR 1-2 Easy Living (WSVDO) voor A Boen (WSVDO) en Soulmate (BZYC).
In CR 3-4 won Rebel (WSVDO) voor Next (EUR Sailing).
In CR 5-6 werd de eerste plaats weggekaapt door de J24 Junior (RYCB ) voor de J24 Royal J van RYCB.
In de Scheldetour haalde Elise (RYCB) als eerste de finish.
Omdat de deelnemers door de weinige wind heel wat later in Antwerpen waren dan voorzien, hoefden ze helemaal niet te wachten om de jachthaven binnen te varen. Het verliep verbazend vlot omdat er geen opstopping ontstond voor de sluis.
Alle deelnemers ontvingen na afmeren nog een zeer gewaardeerde verfrissing aangeboden door Duvel en dat werd duidelijk gesmaakt.
Smakelijke BBQ
De BBQ in de spiksplinternieuwe tent “Pampelone” was een schot in de roos. Prachtige omkadering, lekkere en voldoende gerechten en een top dessertbuffet! Spijtig dat het allemaal wat uitliep zodat de prijsuitreiking met prachtige prijzen aangeboden door Optiteam veel te laat begon.
Echter lieten de meesten dit niet aan hun hart komen en iedereen genoot van de leuke en amicale sfeer op deze zomerwarme avond.
Voor volgend jaar trachten we de Schelderegatta te combineren met de festiviteiten rond het 175 jarig bestaan van de club en de Tall Ships die van 11 tem 14 juli Antwerpen aandoen.
Rest mij uiteraard onze 40 vrijwilligers en RYCB Race & Rescue te danken voor het vlot en veilig verloop van de wedstrijd. De deelnemers werden fantastisch begeleid tussen de oceaan mastodonten op,- en afvarend op de soms wel smalle Schelde als je die moet delen met gigantisch containership.
De overheden in Nederland en België ondersteunen ook elk jaar dit event. Ook aan hen hartelijk dank.

En om het financieel rond te krijgen kunnen we rekenen op onze trouwe sponsors. Ook hartelijk dank en hopelijk mogen we volgend jaar wederom op hen rekenen.





